16 Червня, 2024
Через цьогорічну біду з урожаєм й так не дешевий і дуже популярний продукт різко підскочить в ціні

Через цьогорічну біду з урожаєм й так не дешевий і дуже популярний продукт різко підскочить в ціні

Експерти прогнозують подорожчання популярного продукту

Восени перед початком опалювального сезону ціни на продукти харчування продовжують змінюватися. Тепер мова йде про соняшниковій олії. Фахівці прогнозували, що вже цієї осені продукт стане дорожчим приблизно на 30 відсотків, передає портал ТСН.

Так, експерти прогнозували, що вже цієї осені літр соняшникової олії може підскочити в ціні аж до 100 гривень. Фахівці також пояснили, що на це є відразу кілька причин. Наприклад, сезонність цього продукту, а також зміни у вартості необхідної сировини для його виробництва. Тепер багато експертів називають ще одну причину – проблеми з урожаєм.

Такою інформацією про врожай поділилися представники Держпродспоживслужби. Крім того, експерти повідомили, що в Дніпропетровській, Волинській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській та Харківській областях фахівці повідомили про втрату майже 48 відсотків врожаю соняшників.

Крім звичних шкідників називають ще й білу і сіру гниль. На цей момент невідомо, чи захоплять вони ще врожаю. В результаті це може привести до того, що ціна на соняшникову олію не тільки не знизиться, але ще і подорожчає.

Примітно, що зменшився та експорт української соняшникової олії приблизно на 18 відсотків. Наприклад, в Іспанію, Італію та Ірак доставили менше продукту українського виробництва. Зрозуміло, що якщо після збору пізнього врожаю ситуація не покращитися, то виробники дійсно можуть підняти ціни на свої продукти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!