28 Березня, 2024
Вже сьогодні! Пелосі в Тайвані – нова війна в Азії? Китай оскаженів – відповідь США. Немислимо!

Вже сьогодні! Пелосі в Тайвані – нова війна в Азії? Китай оскаженів – відповідь США. Немислимо!

Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі таки відвідає столицю Тайваня – Тайбеї. Очікується, що політик прибуде ввечері 2 серпня, повідомила журналістка тайванського державного ЗМІ.

МЗС Китаю в свою чергу повторило, що візит Пелосі до Тайваню призведе до “серйозних наслідків” і країна “неодмінно вживе рішучих заходів” для захисту суверенітету та територіальної цілісності.

За візитом Пелосі стежать більшість країн світу, тому що після погроз Китаю є ймовірність того, що літак політика можуть збити літаки Китайської народно-визвольної армії.

Спікер Палати представників США мала відвідати Тайвань ще у квітні. Вона відклала подорож через те, що захворіла на COVID-19. 

Насправді, в Китаї наростає загроза кризи у різних сферах, через яку може початися невелика війна. Але вона не станеться найближчим часом.

Про те, яка ситуація в Китаї, одному з українських телеканалів розповів український політолог Олег Саакян. За його словами, наразі у Сі Цзіньпіня не найкращі позиції через його зв’язки з владіміром путіним. Останній певним чином його підставив.

путін підписав пакет домовленостей з Китаєм, після чого почав повномасштабну агресію проти України, яка провалюється. Сі Цзіньпін опинився в такому становищі, ніби його використали.

Восени в Китаї стартують вибори і йому потрібно довести, що держава стратегічно виграє від цієї ситуації. Якщо не вийде – то в китайських верхівках домінуватиме інша група впливу, а він може й не стане президентом.

Для китайської влади бути використаним росією – це гірше за політичну смерть, – наголошує Саакян.

Китай саме зараз домовляється зі США.

На думку Саакяна, зараз Китай надає своєрідний майстер-клас для росії щодо розігрування карти “Карибської кризи”. Вони штучно створили конфлікт щодо ситуації з Тайванем та візитом спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі, а тепер починають домовлятися.

І США, і Китай просувають важливі для себе рішення на перемовинах, які вже виходять на фінішну пряму. Зараз вони починають займатися маркетингом майбутньої пакетної домовленості.

Саакян вважає, що найближчим часом в Китаї не буде ніякої дестабілізації. А-от на другу половину осені можуть статися проблеми. Все через поєднання і соціальної, і економічної, і політичної та інших криз, які потроху нашаровуються в Китаї.

Виходом з цього може бути невелика війна. Певні ситуації можуть трапитися як на кордоні з Тайванем, так і з Індією або в Тибеті тощо.

“Якщо, не дай Боже, усі ці кризи (політична, економічна, соціальна) ввійдуть в резонанс, і станеться багаторівнева криза, то одним з виходів може бути витіснення її за периферію. А це завжди невеликі війни. Китай цим користувався в історії, як і інші держави. Вони можуть наважитися на невеличку війну, щоб витіснити наростальний хаос за межі внутрішньої політики”, – вважає Олег Саакян.

Можливий візит спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань стане випробуванням для Китаю. Офіційний Пекін муситиме на це якось відреагувати.

Про це заявив експерт з міжнародної політики аналітичного центру “Український інститут майбутнього” політики Ілія Куса. Він наголосив, що головне питання, як відреагує Китай.

Куса вважає, що візиту Пелосі на Тайвань, найімовірніше, все-таки не буде. Якщо ж він відбудеться, то варто очікувати на це реакцію Китаю.

Я думаю, що Китай відреагує або обмеженими санкціями, або якоюсь частковою блокадою,– сказав експерт.

Він зазначив, що армія Китаю вже почала військові навчання у Тайванській протоці, щоправда, у північній її частині. Тобто зону навчань не розширювали так, щоб не дозволити проліт борту Пелосі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!