30 Червня, 2022
“Тепер хочу, щоб якомога більше людей дізналися”: 13-річний Максим , якому пересадили серце розповів про стан…

“Тепер хочу, щоб якомога більше людей дізналися”: 13-річний Максим , якому пересадили серце розповів про стан…

13-річний хлопець на ім’я Максим став першою в Україні дитиною, якій пересадили серце. Трансплантація була його єдиним шансом на одужання, адже в липні цього року у хлопчика стався інсульт, стан його здоров’я різко погіршився, а серце було роздутим через міокардит.

Два тижні дитина була в реанімації у Луцьку, після чого її перевезли до Львова, пишуть “Факти“. Операцію з пересадки органа зробили одразу, як з’явилося донорське серце. Складність процедури полягала в тому, що орган дорослого (54-річного чоловіка з інсультом) пересадили неповнолітньому.

Максим до останнього не знав, що йому потрібна пересадка – батьки не хотіли лякати хлопчика. Перед операцією він познайомився з директором столичного Інституту серця Борисом Тодуровим, який і провів успішну трансплантацію.

“Ми хочемо подякувати рідним донора за те, що вони погодилися віддати серце нашому синові”, – сказав батько врятованого хлопця.

Юний пацієнт прийшов до тями за кілька годин. Він поцікавився, чиє серце йому пересадили, та розповів, що почувається краще.

“Задишки немає, серце не так сильно пульсує…Це ви мене оперували? Дякую вам”, – сказав Максим лікарю.

На другий день хлопчик вже піднявся на ноги, вперше за довгий час у нього з’явився апетит. Він навіть завів акаунт в Instagram, де має вже понад 6 тис. підписників. Згодом його перевели до лікарні в Києві.

“Тепер буду розповідати про своє одужання в соцмережах, щоб якомога більше людей дізналися, що у нас такі круті медики. Чесно кажучи, я ще не вирішив, ким стану, коли виросту, але, можливо, я теж повинен бути лікарем, щоб рятувати людей. Мене ж врятували”, – розповів хлопець.

За словами Максима, йому тепер легше дихати, а серце працює більш спокійно. Крім того, він тепер може пити скільки хоче води, адже раніше її кількість обмежували, бо хворий орган міг не витримати.

“Хочу, щоб мене скоріше виписали і я поїхав з батьками додому. Там бабуся хвилюється”, – додав Максим.

OBOZREVATEL

Копіювати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!