19 Серпня, 2022
Після важкої недуги! Кравчук виступив з терміновим зверненням- мене хотіли позбутися. Розказав все – шокуюча правда

Після важкої недуги! Кравчук виступив з терміновим зверненням- мене хотіли позбутися. Розказав все – шокуюча правда

Перший президент України Леонід Кравчук розповів, що 1994 року під час підготовки до другого туру президентських виборів на нього вчинили замах. Про це він заявив у інтерв’ю LB.ua в межах спецпроєкту до 30-річчя Незалежності України.

“Я ніколи про це не кажу, та на мене було скоєно замах. Це було під час підготовки до другого туру президентських виборів 1994 року. Тоді в Харкові на мене напав убивця з ножем. Урятував мені життя охоронець. Потім, уже після завершення моєї каденції, Кучма дізнався про те, що Росія веде проти мене серйозну роботу, що мені надходять погрози, він дав розпорядження СБУ і виділив мені додаткову охорону. Росіяни планували зняти мене з поїзда (я ж їздив поїздом по областях) і доставити до Москви, щоб я зняв свій підпис з Біловезьких угод, денонсував їх”, – зізнався перший президент.

Кравчук не знає, хто був замовником.

“Про це знала СБУ і знав Кучма. Від нього це пішло. Він сказав: «Леоніде Макаровичу, є інформація про те, що потрібно посилити вашу охорону». От і все, що мені було відомо”, – розповів він.

Також, Леонід Кравчук назвав свою найбільшу помилку на посаді глави держави.

“Моя найбільша помилка – те, що я вірив Росії. Я не мав права це робити… Я думав, що вона також змінюється. І зміниться врешті-решт. Що Росія застосовуватиме до інших держав, своїх сусідів не силовий компонент, а дипломатичний – домовлятиметься з ними. Вона ж залишилася такою, якою була”, – відповів Кравчук.

За словами політика, вже на президентській посаді він усвідомив, хто найбільше заважає “будувати незалежну Україну”: “Це була Росія”.

Нагадаємо, Леонід Кравчук місяць перебував в реанімації після операції на серці. За словами прес-секретаря Кравчука, його підключили до апарату штучної вентиляції легенів – він не може самостійно дихати.

Сім’я Кравчука заборонила лікарям говорити про його самопочуття. В очевидь вже зараз йому стало краще.

Копіювати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

error: Content is protected !!