19 Квітня, 2024
Збережіть собі цю важливу інформацію!!! Дитина ковтнула сторонній предмет: Що робити…

Збережіть собі цю важливу інформацію!!! Дитина ковтнула сторонній предмет: Що робити…

Розповідає Ігор Сомов, лікар-ендоскопіст медичного центру Благомед, який із практики знається на таких випадках.“Граючись, дитина бере до рота дрібний предмет, і, коли він торкається кореня язика, виникає рефлекторний ковтальний рефлекс. В цьому випадку стороннє тіло попадає у травний тракт (стравохід, шлунок). Якщо дитина різко вдихне – предме

т потрапить у дихальні шляхи (трахею, бронхи).У стравохід можуть потрапити кістки, монети, металеві предмети, англійські булавки, скло, гачечки, батарейки та інше. Із ковтальними рухами предмет опиняється у шлунку, і далі, при сприятливих умовах, виходить природнім шляхом.

Окрім, звичайно, батарейок – ці предмети є дуже небезпечними через хімічні сполуки і потребують негайного видалення.Якщо річ має гострі краї чи великі розміри, вона затримується, травмує стінку травного тракту і провокує ускладнення.

Дитина при цьому проявляє неспокій, має утруднене, болісне ковтання, виражене слиновиділення.У дихальні шляхи (трахею, бронхи) потрапляє насіння соняшника, лушпиння від нього, кедрові горіхи, зерна фруктів, кукурудзи, злаків, квасоля, горох, боби, кавові зерна, риб’яча луска, наконечники від олівців та ручок, зуби та багато іншого. Т

обто все те, що має невелику вагу і легко вдихається. Також стороннє тіло може потрапити з диханням до бронхів і зупинитися там. При цьому виникає різкий кашель, посиніння, утруднене дихання, яке через кілька хвилин минає. Проте пізніше починається запальний процес у бронхах. У дітей довго і безрезультатно лікують бронхіти і пневмонії, не знаючи, що причина в іншому”

Правила безпеки, які варто знати батькам

  1. Якщо дитина тримає у роті дрібний предмет, не підбігайте до неї різко, не сваріть, не створюйте паніки. Адже вона може злякатися і вдихнути його. Потрібно спокійно покласти дитя на бік та спробувати повільно видалити його пальцем з рота.
  2. Ні в якому разі не давайте дитині гратися дрібними речами. Ковтають натільні хрестики, сережки, англійські булавки.
  3. Тільки при повному закритті дихальних шляхів та виникненні асфіксії можна спробувати врятувати дитину. Потрібно обережно перевернути її головою вниз та легко постукати долонею по спині між лопатками або стиснути на видиху грудну клітку.
  4. В усіх випадках потрібно негайно звертатися по медичну допомогу!

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!