23 Квітня, 2024
“ЯКЩО НЕ ЗРОБИТИ ЦЬОГО – ТО ПРОБЛЕМИ ГАРАНТОВАНІ ТИМ, ХТО ПЕРЕХВОРІВ НА К0ВІД”: ПРОФЕСОР ВСІХ ПОПЕРЕДЖАЄ…

“ЯКЩО НЕ ЗРОБИТИ ЦЬОГО – ТО ПРОБЛЕМИ ГАРАНТОВАНІ ТИМ, ХТО ПЕРЕХВОРІВ НА К0ВІД”: ПРОФЕСОР ВСІХ ПОПЕРЕДЖАЄ…

Втрата пам’яті – не єдина проблема, яку може чекати тих, хто перехворів ковідом. Чимало одужавших стикаються із затяжною депресією.

Як вийти з такого стану розповіла завідувачка відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань, професорка кафедри діабетології національного університету охорони здоров’я Надія Жердьова під час розмови з Суспільним.

Ці наслідки вже можна назвати системними? Як вони проявляються у ваших пацієнтів? Так у наших пацієнтів ми спостерігаємо зниження пам’яті, зниження уваги, зниження виконавчих здібностей.

Тобто, пацієнт не може виконувати звичайні настанови у вигляді до прикладу, прийому препаратів, кількості прийомів препарату. Розвиваються депресивні розлади, тривожні розлади.

Це вже порушує якість життя пацієнта в майбутньому. Уже зараз національна наука веде які дослідження оцих наслідків? Саме в Україні поки що ні, але у світі є уже багато досліджень присвячених саме цьому і наскільки я знаю, сьогодні є дослідження по світу, де набирається близько 50 тисяч пацієнтів які перенесли коронавірус і вивчається саме стан когнітивної функції, тобто стану пам’яті та інше. Це дуже важливо, тому що якщо у пацієнта виникає когнітивна дисфункція, надалі можуть бути важчі наслідки — деменція.

Це вже значніше ураження мозку з подальшим розвитком навіть інсульту у цих пацієнтів. До Вас уже звертаються Ваші пацієнти які перехворіли, ви їх спостерігаєте? Так, на жаль я бачу своїх пацієнтів які свого часу відмовилися від вакцинації, перехворіли на СOVID-19 і у багатьох уже пів року є зниження когнітивних функцій, депресивні розлади, з якими нам потрібно окрім основного захворювання боротися. Наскільки такий стан впливає на основне захворювання? Безумовно це впливає, бо якщо у пацієнта розвиваються депресивні розлади, тобто це небажання лікуватися зазвичай, немає радості у житті, немає цілі у житті. Зазвичай ці пацієнти пропускають прийом препаратів, через що підвищується рівень цукру і це підвищує ще наслідки з приводу депресії. Виникає, на жаль замкнене коло у наших пацієнтів.
https://prykarpattya.com/news/125176

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!