12 Серпня, 2022
Щойно! Вся правда про “вагнерівців” викрита – Порошенко “злякався”, брехня сплила

Щойно! Вся правда про “вагнерівців” викрита – Порошенко “злякався”, брехня сплила

Після засідання ТСК було зроблено багато резонансних заяв, які проливають світло стосовно спецоперації «вагнерівців», а колишній президент Порошенко навіть «злякався» приходити на засідання. Про це пише Михайло Шнайдер у своєму Фейсбуці.

«По-перше, вже зрозуміло, що були повною неправдою всі розмови про те, що нібито проводилася якась спецоперація під контролем і в співпраці зі спецслужбами США, Великобританії, Туреччини та Ізраїлю – в різних джерелах називалися ці чотири країни. Немає жодного факту на підтвердження цих повідомлень», – наголошує політичний експерт.

Окрім того він додає, що всім тепер «зрозуміло, що Петро Олексійович сказав неправду, коли говорив, що нібито погодив проведення такої спецоперації ще в 2018 році»

«Він навіть побоявся прийти на засідання ТСК, хоча його туди і запрошували», – підкреслює Шнайдер.

Також він продовжує:

«Що вже вдалося встановити? Наскільки про це можна говорити зараз – тобто ще до публікації звіту ТСК з того, що озвучувалася – з 2014 року українські спецслужби і розвідка проводили документування тих, хто воював проти України. Це документування передбачало також і активні заходи спеціального характеру – оперативну гру, видобуток документів.

Українським оперативникам вдалося зафіксувати дуже багато зізнань найманців, отримати від них документи, встановити зв’язки між ними і Російськими державними структурами. Таке документування проводилося весь час від 2014 року, ніколи не припинялося, проводилося на різних рівнях і різними структурами.

Але – як ми почули це від представників ТСК – Російські спецслужби побачили цю активність і з якогось моменту почали свою контргру.

Швидше за все, вони просто використовували активність українських оперативників для того, щоб прикрити цим свою діяльність в Білорусі і щоб провести операцію в Україні.

Ну і на завершення хотілося б відзначити, що робота ТСК ще не завершилася, тому давайте дочекаємося результатів засідання в понеділок», – наголошує політичний коментатор.

До слова, у ДБР заявили, що слідство у «справі вагнерівців» не отримало підтвердження інформації про те, що на території України проводилась така операція. Про це заявив в. о. директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Олексій Сухачов в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Це кримінальне провадження надмірно політизоване. Ми провели допити високопоставлених посадових осіб, правоохоронців, представників розвідувальних органів України. Також запросили матеріали у правоохоронних та розвідувальних органів, які підтвердили б або спростували проведення такої операції», – розповів Сухачов.

Він зазначив, що «наразі жодної інформації про проведення такої операції на території України ми не отримали. За результатами допитів посадових осіб така інформація теж не отримана».

Також він сказав про репортажі CNN, що «аналізували його зі слідчим двічі і не виявили будь-яких фактичних даних, які це ЗМІ могло б надати слідству як версію або напрям для дослідження».

Що стосується парламентської тимчасової слідчої комісії у «справі вагнерівців», то, за словами Сухачова, представників ДБР не запрошують на засідання й інформацію не направляють.

Відповідаючи на запитання про те, чи готове ДБР долучити до справи матеріали звіту ТСК, він наголосив, що:

«Якщо ТСК направить на нашу адресу відповідний звіт, зрозуміло, що вивчатимемо його в рамках розслідування зазначеного кримінального провадження».

Водночас Сухачов підтвердив, що у ДБР є комунікація з парламентськими комітетами з питань правоохоронної діяльності та з питань оборони та нацбезпеки.

«Якщо вони нададуть слідству інформацію – ми обов’язково її вивчимо та використаємо під час розслідування», – пообіцяв він.

Копіювати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!