27 Травня, 2022
Революція в Білорусі? Народ напав на окупантів: Лукашенко приречений – білоруси за Україну!

Революція в Білорусі? Народ напав на окупантів: Лукашенко приречений – білоруси за Україну!

Самопроголошений президент Республіки Білорусь (РБ) Олександр Лукашенко заявив у п’ятницю, 25 березня, РБ може вступити у війну проти України лише, якщо проти самих білорусів розпочнеться агресія. Він також запевнив, що білоруси “на генетичному рівні не сприймають війну”, що РБ “не має планів воювати в Україні”. При цьому США і НАТО вважають, що офіційний Мінськ готовий відкрито приєднатися до Росії, щоб воювати проти України.

На думку Олександра Антонюка, якщо говорити про політичну складову, Лукашенко за Путіна зараз виконує роль італійського диктатора Муссоліні при Гітлері. Такий же посібник, заплямований кров’ю і не має змоги викрутитися. “Уся ця історія для Лукашенка закінчиться дуже сумно. Рано чи пізно (причому скоріше рано) він буде покараний за всі свої злочини. Не виключаю, що покарають його самі білоруси”, – зазначає експерт виданню Коментарі

Є випадки коли навіть місцеві свідомо атакували техніку рашистів.

У Білорусі бензовоз тараном розносить російську техніку.

Білоруські ЗМІ повідомляють, що сьогодні, 25 березня, на трасі Гомель-Речиця сталася серйозна аварія.

Місцевий автомобіль спеціально протаранив російський, на якому було тавро V.

Інформацію повідомили у Telegram-каналі “Білорусь за МКАДом”.

Джерело пише, що є постраждалі, проте інформація ще уточнюється. Відомо, що на цьому місці провадилися ремонтні роботи.

Не виключено, коли невдоволення окупантами з РФ досягне межі на Білорусь чекає революція.

Однак за словами, Експерта після офіційного вступу РБ у війну з Україною, на Білорусь обрушаться санкції, аналогічні тим, що вже запроваджено проти РФ. І це прискорить загибель білоруської економіки, яку навіть не такі потужні санкції вже неабияк пошматували.

“До того ж, – продовжує Олександр Антонюк, – економіка РБ була зав’язана під економіку РФ. Але тепер Білорусь втрачає можливість бути транзитною державою. У Польщі вже йдуть антибілоруські мітинги, блокують переміщення білоруських фур. А якщо РБ безпосередньо влізе у війну, все погіршиться”.

Експерт наголошує: незалежно від ситуації – Україна переможе. І Росії не допоможе навіть друга хвиля агресії, яку вона зараз активно готує, можливо за участю Білорусі.

А от Аналітик, кандидат політичних наук Олеся Яхно вважає, що рішення про приєднання білоруської армії до російського вторгнення в Україну поки що не ухвалено.

“Схоже, Лукашенко до останнього чинить опір цьому кроку. Скажімо, косить під дурня. При цьому постійно в публічному просторі відтворює маячну російську пропаганду в стилі того, що Україна нібито готувалася напасти на РБ, тому з боку Росії та Білорусі довелося завдати превентивних ударів. Дуже слабке виправдання того, що з території Білорусі по Україні проводяться запуски ракет, що звідти нас атакує російська авіація”, – зазначає аналітик.

Згідно з офіційними даними, збройні сили РБ – це близько 65 тисяч людей. При цьому, наголошує Олеся Яхно, військові експерти говорять лише про 20 тисяч, які можна вважати боєздатними. І то умовно, бо білоруські військові не мають бойового досвіду – за винятком мізерного відсотка тих, хто брав участь у миротворчих операціях.

“Отже участь армії РБ у цьому вторгненні не матиме принципового значення, – зазначає аналітик. – Тим паче, що РФ апріорі не може виграти цієї війни. Питання лише у кількості завданих Україні збитків. Лукашенко це розуміє. Як і те, що у разі прямої участі у цій війні йому та всій Білорусі доведеться нести колективну відповідальність. Її і так доведеться нести з огляду на надання території РБ росіянам для ударів по Україні. Але пряме входження у війну призведе до глобальних потрясінь – політичних, економічних, соціальних. Лукашенко просто боїться втратити владу. Адже звичайні білоруси не хочуть воювати проти України. І якщо їх спробують у це втягнути – вони (включно з військовими) швидше спробують знести режим Лукашенка, абсолютно залежний від режиму Путіна”.

Водночас, продовжує Олеся Яхно, якщо Путін та військове керівництво порушать питання руба – Лукашенко може піти на вторгнення. Адже після акцій протесту в РБ за підсумками підтасованих результатів президентських виборів 2020 року він, найімовірніше, за підтримку з боку РФ (а та явно допомогла білоруському диктатору утриматися при владі) пообіцяв Москві все. Включаючи можливу участь у війні проти України.

Джерело:korupciya.com

Копіювати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!