26 Червня, 2022
Бережіться! Українцям детально розповіли, як буде проходити процедура вилучення житла за борги по комуналці…

Бережіться! Українцям детально розповіли, як буде проходити процедура вилучення житла за борги по комуналці…

За борги по комуналці злісних боржників можуть виселити з квартири. Процедура вилучення житла настає лише за наявності дуже високого боргу по комуналці. Перш, ніж вдатися до вилучення житла, боржнику запропонують розрахуватися з боргами іншими можливими способами, передають Патріоти України.

Через борги по комуналці цілком реально позбутися житла. Прецеденти в Україні вже були. Правда, на щастя, до такого заходу вдаються вкрай рідко. Зазвичай вдається залагодити питання з боржником ще до настання цього етапу. У Міністерстві юстиції розповіли, яким чином боржника можуть змусити розрахуватися з боргами по комуналці, і що зазвичай передує останньому і найбільш небажаному етапу – позбавленню житла.

Яка процедура повернення боргів по комуналці

  • Якщо у домоволодіння утворився борг по комуналці, то його господарям спочатку пропонують погасити цей борг негайно і в добровільному порядку.
  • Потім на суму боргу можуть нарахувати пеню.
  • Можуть також відключити комунальну послугу, за якою утворився борг. Особливо люблять до цього вдаватися працівники водоканалу. Вони перекривають квартирний стік каналізації, і власники житла в більшості випадків тут же знаходять вихід, як погасити борг.
  • Якщо і це не допомогло, комунальники можуть звернутися до виконавчої служби щодо блокування банківських рахунків боржника.
  • Якщо у нього немає депозитного рахунку, то блокують гроші на картці для виплат. Поки їх лише блокують, але вже незабаром заблоковані гроші будуть списуватися з рахунків на користь комунального підприємства, кому заборгував власник банківської картки.
  • Якщо цих грошей немає або недостатньо для покриття боргу, тоді лише комунальники можуть з’явитися до боржника додому з описом майна, яке підлягає вилученню і продажу в рахунок погашення боргу. До речі, тут є важливий момент. Боржник сам може визначити майно, яке потрібно продати, щоби погасити борг. Однак люди часто цього не знають. А тому дозволяють виконавцям описувати все, що їм заманеться.
  • І тільки, якщо майна не вистачає для того, щоби покрити борг, тоді приступають до вилучення нерухомості. Та й то першими йдуть “із молотка” дача, або ділянка землі, якщо вони є.
  • Вилучити і продати єдине житло можуть лише в тому випадку, якщо у боржника немає більше ніяких ресурсів. При цьому така норма вступає в дію, якщо розмір боргів по комуналці перевищує 20 мінімальних зарплат (на сьогодні це 120 тисяч гривень).
Копіювати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!