19 Квітня, 2024
А ви знали, що в магазині потрібно обов’язково читати склад солі перед покупкою в магазині? Ось навіщо

А ви знали, що в магазині потрібно обов’язково читати склад солі перед покупкою в магазині? Ось навіщо

Завжди скептично ставилася до ностальгії за радянськими часами. Мовляв, раніше повітря було чистіше, люди добріші, а продукти в магазині – більш натуральні. Але ж людина завжди знайде до чого причепитися. Наприклад, пару днів назад в супермаркеті зустріла сусідку. Вона поскаржилася мені на склад солі , уявляєте?

Звичайно, склад деяких продуктів , вироблених сучасними підприємствами, не можна назвати зразковим. І бути впевненим в якості їжі, яку купуєш в супермаркеті, іноді важко. Але раніше я навіть не замислювалася, що чекати удару в спину варто від виробників солі. Однак склад солі змусив мене засумніватися.

Хто пам’ятає цей продукт ще якихось 15-20 років тому (я вже не кажу про солі радянського виробництва), той відчув різницю. На відміну від сучасної, раніше сіль мала сіруватий відтінок. Великі кристали часто перетворювалися в один суцільний камінь, який потрібно було скребти, щоб подрібнити.

На упаковці солі декількох виробників, крім хлориду натрію (власне, сама сіль), вказані харчові добавки Е535 і Е536. Що це таке і навіщо їх додають до солі, зараз розповімо.

Е535 – це ферроцианид натрію, який належить до групи стабілізаторів. Його додають в сіль, щоб вона не комковалась і була білосніжною. Е535 містить ціанисті сполуки, через що його вживання у великих кількостях руйнівно впливає на організм людини.

Е536 – це ферроцианид калію, також стабілізатор. Його використовують для того, щоб сіль була розсипчастою. Е536 містить ціаніди, які при масовому впливі небезпечні для здоров’я. Вони провокують проблеми зі шкірою, порушення діяльності жовчного міхура і печінки, шлунково-кишкового тракту, лімфовузлів.

Оскільки відсоток цих харчових добавок в складі солі дуже низький, їх вплив відчутно лише з часом. Втім, Е535 і Е536 дозволений і активно використовується як у вітчизняному, так і в європейському харчовому виробництві.

Навіть більше, вчені стверджують, що фероціаніди натрію і калію не всмоктуються в стінки шлунка, а благополучно виводиться в незмінному вигляді. Але особисто я б не хотіла перевіряти на собі. Тому тепер вибираю сіль з максимально «чистим» складом.

Ось чому в сучасних умовах необхідно уважно вивчати склад не тільки ковбаси і солодощів, але навіть води і солі. Добавки та консерванти підстерігають нас навіть в найпростіших продуктах. А ви здогадувалися про те, що в склад солі входить не тільки сіль? Як часто ви звертаєте увагу на інформацію на упаковці? Діліться досвідом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!